بلاگ

روش های تشخیص اصل بودن مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل

مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل

اگر شما جزو افراد دوستدار هنر نقاشی هستید مطمئنا برایتان مهم است که از وسایل ارجینال یا اصل استفاده کنید، مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل یکی از وسایلی است که بسیار مورد توجه نقاشان است. اما این محصول نیز مانند دیگر محصولات دارای نمونه های فیک و تقلبی است برای تشخیص اصلی بودن این نوع مدادها و خرید مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل ارجینال روش هایی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. پس با مجد مارکت همراه باشید.

به شکل ظاهری مداد رنگی دقت کنید

 برای تشخیص این مدل مداد رنگی در درجه نخست باید به جعبه و طراحی ظاهری آن توجه کرد. تصویر مداد رنگی اورجینال این برند را می توانید با یک سرچ ساده در گوگل مشاهده کنید.

شماره سریال را چک کنید

 یکی از روش های استاندارد برای تشخیص مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل اورجینال این است که بارکد درج شده بر روی بسته را در سایت تطبیق داده و در صورت اصل بودن تاییدیه آن را دریافت کنید.

برچسب و بارکد روی مدادهای پلی کروم فابر کاستل اصل نصب شده است

 تولیدات جدید این برند دارای بارکدهای مخصوص است که بر روی هر کدام از مدادها درج شده است. این مدل از مدادهای رنگی بر پایه موم ساخته شده و بسیار نرم هستند بنابراین در برابر آب مقاومت نشان داده و در دسته مدادهای با مغز روغنی قرار می گیرد.

به کشور تولید کننده مداد رنگی توجه کنید

مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل یا faber castell توسط کشور آلمان تولید می شود و نمونه های دیگری از این محصول وجود دارد که در کشورهای مالزی و اندونزی ساخته شده است که تحت نظارت و کنترل شرکت اصلی قرار دارند. البته در هنگام خرید مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل فراموش نکنید که کیفیت این تولیدات با نمونه های اصلی متفاوت و از کیفیت پایین تری برخوردار هستند. در صورتی که قصد دارید از کیفیت بالا و حرفه ای بهره مند شوید باید از مدادهایی استفاده کنید که به شکل اورجینال توسط شرکت اصلی ساخته شده و کلمه Germany بر روی آن درج شده است.

به کیفیت مداد رنگی در زمان کار دقت کنید

خرید مداد رنگی پلی کروم فابر کاستلبا توجه به این که تولید مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل بسیار حرفه ای و تخصصی انجام گرفته است بنابراین تولید نمونه های فیک این محصول امری بسیار مشکل است. افرادی که قبلا با این برند کار کرده باشند این امکان را دارند که اصل بودن آن را با توجه به کیفیت آن تشخیص دهند. در صورتی که هنگام خرید خرید مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل امکان تست کردن وجود داشته باشد می توانید محصول اورجینال را به سادگی تشخیص دهید.

خرید با تخفیف : مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل اصل

چگونه مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل تقلبی را تشخیص بدهیم؟

برای تشخیص مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل اصل از تقلبی می توانید از علایم نوشته شده بر روی مدادهای رنگی کمک کنید. اخیرا این مسئله مطرح شده است که مدادهایی که از جنس پلی کروم ساخته می شود و لیبل بارکد آن ها از جنس کاغذ نیست و لیبل مستقیما بر روی مداد درج شده است تقلبی است. اما بعد از ک مدت زمان کمپانی فابر کاستل طی یک اطلاعیه ای اعلام کرد که مداد هایی که فاقد لیبل کاغذی هستند اما همه‌ی مشخصات مدادهای اورجینال را دارند به عنوان جنس اصلی محسوب می شوند.

ساخت مدادهای برند فابر کاستل بسیار سخت و تخصصی انجام می‌گیرد از ظرافت زیادی برخوردار است و به علت تفاوت فاحش آن با نمونه های تقلبی اکثر افراد می توانند اصل بودن آن را به سادگی متوجه شوند.

نشانه های اصلی یا ارجینال بودن مداد رنگی پلی کروم

همان طور که در ابتدا گفتیم تشخیص اصلی بودن مداد رنگی پلی کروم چندان دشوار نیست اولین ویژگی که می توانیم به آن توجه کنیم، این است که قابلیت رنگ کردن لایه لایه وجود دارد یعنی نقاشان این امکان را دارند بدون اینکه رنگ های اولیه را در نقاشی از بین ببرند رنگ های جدید را به آن اضافه کنند.

تنوع رنگی مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل

مداد رنگی فابر کاستلممکن است برایتان جالب باشد که بدانید که مداد های رنگی  Faber Castell دارای صد و بیست رنگ متفاوت است. این تنوع بالای رنگ ها موجب شده که این برند به عنوان پلی کروم شناخته شود.

امکان ترکیب پذیری فوق العاده مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل

 چرب بودن مداد باعث نرمی حرکت آن و امکان ترکیب رنگ ها را با یکدیگر می دهد.

پایداری بسیار بالای مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل

 این مدادها از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار هستند که دلیل آن استفاده از مواد پی وی سی در ساختار این محصولات است.

قابلیت ضد آب بودن مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل

 این نوع مداد رنگی در مجاورت با آب و رطوبت پخش نمی شود این امر به دلیل ساختار روغنی مدادها است که باعث می شود به شکل ضد آب عمل کنند.

کیفیت بالای رنگ‌های مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل

 نقاشی هایی که به وسیله ی مدادهای رنگی فابر کاستل کشیده شده اند از لحاظ رنگ بسیار بسیار شفاف و بادوام هستند و از پایداری زیادی برخوردار هستند. پیگمنت های موجود در این مدادها باعث نرمی و قدرت پوشانندگی بسیار زیادی برخوردار است. این نوع مداد رنگی در قسمت نوک از نرمی و لطافت بسیاری برخوردار هستند و حرکت ساده ای بر روی کاغذ خواهد داشت. 

قابلیت خرید تکی مداد رنگی ‌های فابر کاستل هم وجود دارد

ممکن است در برخی موارد به همه ی رنگ های این مداد رنگی احتیاج نداشته باشید بنابراین می توانید مدادهای رنگی اورجینال فابر کاستل را به صورت تکی و مجزا خریداری کنید. این حالت معمولا زمانی اتفاق می افتد که افراد از یک مداد بیشتر از سایر رنگ ها استفاده می کنند و پس از یک مدت زمان آن مداد تمام می شود و نگران ناقص شدن جعبه مداد رنگی هایتان هستید، می توانید برای جبران این نقص مداد رنگی مورد نظرتان را به شکل تکی خریداری کنید.

نکته دیگر این‌که این نوع مداد رنگی تقریبا گران است و این به دلیل مواد مرغوب به کار رفته در ساختار آن است. وجود 120 رنگ در مدادهای فابر کاستل باعث شده که تجربه دلپذیری از کار با این مدادها به دست بیاورید.

 

سخن آخر

اگر تصمیم خود را برای خرید مداد رنگی‌های پلی کروم فابر کاستل گرفتید، می‌توانید انواع مداد رنگی های پلی کروم فابر کاستل را در بسته ها و تنوع رنگ مختلف از فروشگاه لوازم التحریر مجد مارکت خریداری کنید. فروشگاه مجد مارکت فقط به لوازم طراحی و نقاشی محدود نیست و می‌توانیم لوازم مهندسی، ملزومات اداری و هر چیزی را که با نوشتن ارتباط دارد، از فروشگاه مجد مارکت خریداری کنید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *